UWAGA! Ten serwis używa cookies (ciasteczek).

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację stosowania plików cookie. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka cookies

Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.

Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Legnickim Polu z siedzibą pod adresem Pl. Henryka Pobożnego 6, 59-241 Legnickie Pole.

Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

a)      dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;

b)      tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;

c)       utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;

W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne”  (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:

a)      „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;

b)      pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;

c)       „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;

d)      „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;

e)      „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
Więcej informacji na temat plików cookies dostępnych jest pod adresem http://wszystkoociasteczkach.pl/ lub w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.

 

Powyższy tekst powstał na bazie wzoru polityki cookies ze strony http://wszystkoociasteczkach.pl/. Chroniony jest prawem autorskim, które przysługują IAB Polska.

Dożynki to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji. Jest świętem tych wszystkich, którzy na co dzień swoją ciężką pracą dbają o to, aby na naszych stołach nie zabrakło chleba. Jak w całej Polsce tak i w naszej gminie świętowaliśmy wszyscy wspólnie ciesząc się z obfitych plonów i łaskawej pogody. W tym roku gospodarzem gminnych dożynek było sołectwo Kłębanowice. Tradycyjnie obchody rozpoczęła dziękczynna msza święta, którą uświetniły swoją obecnością honorowe poczty sztandarowe oraz Legnicka Orkiestra Dęta pod kierownictwem Pana Krzysztofa Grygiel. Po zakończeniu mszy miała miejsce część oficjalna, podczas, której przemawiał i dziękował Wójt Gminy Legnickie Pole Henryk Babuśka oraz Starosta Powiatu Legnickiego Pani Janina Mazur. Nie zabrakło również tradycyjnego obrzędu Wieńcowego w trakcie, którego została odtańczona polka wieńcowa. Starostami tegorocznych dożynek byli Pani Jolanta Świerczewska oraz Pan Dariusz Szczerba. Część artystyczną rozpoczęły występy zespołów ludowych i folklorystycznych, Pogórzan z Paszowic oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Legnicka” im. Krzysztofa Kobylaka. Podczas dożynek prezentowały się poszczególne sołectwa z przygotowanymi do konkursu stoiskami. Oprócz konkursu na najpiękniejsze stanowisko sołeckie rywalizacja toczyła się w konkursach na najpiękniejszy wieniec, ,,słomiane cudo i cudeńko” oraz na ,,Ucho bitewne”. W dalszej artystycznej części dnia na scenie zaprezentowały się nasze lokalne zespoły, działające przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu: Let’s do it, Nowowianki oraz Wigry 3. Niezawodna jak zawsze Ochotnicza Straż Pożarna przygotowała pokaz swoich możliwości reagowania w sytuacjach zagrożenia pożarami oraz zaprezentowała sprzęt gaśniczy. Po rozstrzygnięciu przygotowanych konkursów i wręczeniu nagród, na scenie pojawił się zespół Sing Sing, oznaczało, że nadszedł czas zabawy. Po godzinie 20.00 na scenę weszła gwiazda wieczoru i naszych gminnych dożynek Pani Joanna Bartel, znana z perypetii Ślązaków w filmie ,,Święta Wojna”. Dożynki zakończyła zabawa taneczna pod gołym niebem, która trwała do późnych godzin nocnych. Serdeczne podziękowania dla sponsorów: Lidl Polska, Doktor OkO, Bank Spółdzielczy w Legnickim Polu, Kopalnia Bazaltu Lubień - Lafarge, IDS ENERGETYKA Sp. z o.o. oraz SOLIDEX SP. Z O.O. ROSOCHATA.

Częściowe zachmurzenie

0°C

Legnickie Pole

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 55%

Wiatr: 3.22 km/h

Wakacje z GOKiSemWakacje z książką - Biblioteka w Koskowicach Zapisy na wycieczkę do Warszawy rozpoczęte Zapisy na wycieczkę do ZOO w Łącznej
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Camping Legnickie Pole

Zapraszamy na Camping

  • Położony blisko centrum Legnickiego Pola
  • Z widokiem na Pogórze Kaczawskie
  • Jedyny camping przy autostradzie A4
  • Domki campingowe
  • Pole namiotowe - parking
  • Miejsce na ognisko i grillowanie

tel. na camping 76 85 82 837

tel. do biura 76 85 82 827

Czytaj więcej...

Joomla templates by Joomlashine // edycja i dostosowanie h.d houekdesign