UWAGA! Ten serwis używa cookies (ciasteczek).

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację stosowania plików cookie. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka cookies

Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.

Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Legnickim Polu z siedzibą pod adresem Pl. Henryka Pobożnego 6, 59-241 Legnickie Pole.

Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

a)      dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;

b)      tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;

c)       utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;

W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne”  (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:

a)      „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;

b)      pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;

c)       „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;

d)      „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;

e)      „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
Więcej informacji na temat plików cookies dostępnych jest pod adresem http://wszystkoociasteczkach.pl/ lub w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.

 

Powyższy tekst powstał na bazie wzoru polityki cookies ze strony http://wszystkoociasteczkach.pl/. Chroniony jest prawem autorskim, które przysługują IAB Polska.

icon-watch
Facebook  Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

Warsztaty edukacyjne w Gniewomierzu

17-09-2020

Przygotowaliśmy dla Was kolejną atrakcję – warsztaty edukacyjne. Będzie to cykl zajęć z robotyki. Zajęcia odbywać się będą dwa razy w miesiącu w poszczególnych sołectwach gminy Legnickie Pole. W miesiącu październiku zapraszamy do Gniewomierza na zajęcia z MATCRAFTA, czyli matematyki w Minecrafcie. Pierwszeństwo zapisów mają dzieci zamieszkujące dane sołectwa. Zajęcia odbywać się będą na specjalnie przygotowanej  aplikacji umożliwiająca naukę matematyki przy użyciu gry Minecraft. Mamy nadzieję, że zajęcia będą entuzjastycznie przyjęte przez dzieci, tym bardziej, że poruszane zagadnienia nie ograniczają się wyłącznie...

Czytaj więcej

Harmonogram sekcji 2020/2021

17-09-2020

Poniżej zamieszczamy harmonogram sekcji w sezonie 2020/2021.  Na zajęcia obwiązują zapisy w biurze GOKiS (76 8582827). Z uwagi na sytuację epidemiologiczną obowiązuje ograniczona liczba miejsc.  

Czytaj więcej

Internetowy konkurs na wieniec dożynkowy

15-09-2020

Internetowy konkurs na wieniec dożynkowy rozstrzygnięty. Dokładnie 7 dni temu ogłoszony został internetowy konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy na portalu Facebook. Powstałe dzieła zostały poddane Państwa ocenie, poprzez pozostawienie reakcji (👍❤️🥰😆😲😪😡) pod zdjęciem najładniej wykonanego wieńca. Według Państwa oceny 1 miejsce zajął wieniec sołectwa Raczkowa. Serdecznie gratulujemy. Przedstawiciela sołectwa zapraszamy po odbiór nagrody do biura Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Legnickim Polu. Poniżej przedstawiamy wyniki głosowania: - Sołectwo Raczkowa 234 (reakcje) - Sołectwo Mikołajowice 132 (reakcje) - Sołectwo Bartoszów 112 (reakcji) - Sołectwo Koskowice 76 (reakcji) - Sołectwo Legnickie Pole...

Czytaj więcej

Plener artystyczny

14-09-2020

W ubiegłą sobotę, 12.09.2020 r., na terenach zielonych przy Bazylice Mniejszej odbył się Plener Artystyczny pod hasłem „Legnickie Pole 1241". Podczas imprezy uczestnicy mogli poznać i spróbować swoich sił w różnych dziedzinach sztuki, a pomagali im w tym specjaliści - Jolanta Ubysz (malarstwo), Dariusz Dembiński (rzeźba w kamieniu) oraz Zbigniew Rachwalski (rzeźba w drewnie). Plener zgromadził wielu zainteresowanych, którzy przez cały dzień tworzyli niepowtarzalne prace artystyczne, utrzymane w duchu Bitwy pod Legnicą. Kto wie, może w tym gronie jest jakiś przyszły artysta: malarz lub rzeźbiarz. Jedno...

Czytaj więcej

Narodowe Czytanie "Balladyny" za nami

08-09-2020

W niezwykle nastrojowym klimacie odbyło się w piątek 04.09.2020 r. Narodowe Czytanie Balladyny. W specjalnie na te okazję zaaranżowanej Piwnicy Benedyktyńskiej wspólnie, z podziałem na role, odczytaliśmy strofy jednego z najpopularniejszych dzieł Juliusza Słowackiego.  Była to doskonała okazja, by przypomnieć sobie nie tylko treść „Balladyny”, ale także poznać kilka ciekawostek z życia wieszcza oraz obejrzeć wystawę zdjęć i tekstów związanych ze Słowackim. W niezwykle klimatycznej atmosferze - wśród malinowych krzaków i w blasku świec - czytający zachwycali nie tylko pięknymi interpretacjami słynnego dramatu...

Czytaj więcej

Msza dożynkowa 2020

07-09-2020

Uroczystą mszą dziękczynną w Bazylice Mniejszej w Legnickim Polu oraz konkursem na najpiękniejszy wieniec dożynkowy symbolicznie zakończono okres żniw w gminie Legnickie Pole. W trakcie nabożeństwa oraz podczas okolicznościowych przemówień wybrzmiało wiele podziękowań. Dożynki w Naszej gminie to dobra, wieloletnia tradycja wspólnego świętowania. Jej nieodłącznym elementem jest przygotowywanie przez sołectwa z plonów zebranych w trakcie żniw, wieńców symbolizujących ukoronowanie ciężkiej pracy rolników i ich rodzin. Do konkursu przystąpiło 11 sołectw z gminy Legnickie Pole: Mikołajowice, Księginice, Legnickie Pole, Gniewomierz, Nowa...

Czytaj więcej

Zapraszamy na Narodowe Czytanie "Balladyny"

03-09-2020

Już w najbliższy piątek o godzinie 18.00 w Piwnicy Benedyktyńskiej przy ul. Benedyktynów 7 w Legnickim Polu odbędzie się tegoroczna edycja Narodowego Czytania. W tym roku wspólnie czytana będzie "Balladyna” Juliusza Słowackiego. Tradycyjnie już ta wielka, społeczna akcja promująca czytelnictwo narodowej literatury objęta jest Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. Z tej okazji do instytucji włączających się w akcję zostały przekazane okolicznościowe pieczątki, które mają służyć do stawiania pamiątkowego stempla na przyniesionych ze sobą egzemplarzach "Balladyny”.  Zapraszamy do udziału w Narodowym Czytaniu ,,Balladyny” wszystkich...

Czytaj więcej

Oferta - SEKCJE 20020/2021

02-09-2020

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Legnickim Polu zaprasza do zapisów na sekcje tematyczne. W bogatej ofercie z pewnością każdy z Państwa znajdzie coś dla siebie i swoich dzieci. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, a co za tym idzie również nowego roku edukacji kulturalnej, w naszym ośrodku rozpoczynamy zajęcia w następujących sekcjach: od września: sekcja łucznicza oraz zajęcia fitness, natomiast wszystkie pozostałe sekcje (planszówki, karate, edukacja zabawą, plastyczno – ceramiczna, teatralna, muzyczna, prosty kręgosłup, taneczna oraz języka angielskiego) rozpoczynają się w październiku. U...

Czytaj więcej

Nowe godziny pracy bibliotek

02-09-2020

Drodzy czytelnicy  Od 1 września nasze biblioteki wracają do standardowych godzin pracy.  Szczegóły znajdziecie poniżej  P. S. Podczas wizyty w naszych placówkach, pamiętajcie o obowiązujących zasadach reżimu sanitarnego.    

Czytaj więcej

1 września 1939 roku rozpoczęła się II wojna światowa

01-09-2020

1 września 1939 roku rozpoczęła się II wojna światowa. Śmiertelna zawierucha trwająca sześć lat zebrała żniwo nie tylko wśród ludzi, ale także odcisnęła swoje piętno na spuściźnie kultury europejskiej, w tym i polskiej. Niemcy na długo przed atakiem sporządzali listy cennych dzieł sztuki do grabieży, gdyż jednym z pomysłów niespełnionego artystycznie malarza, Adolfa Hitlera było utworzenie w Lintzu największego muzeum sztuki. W myśl zasady ,,Żaden naród nie żyje dłużej niż dokumenty jego kultury” najeźdźcy przystąpili do grabieży okupowanych terenów Polski z dóbr...

Czytaj więcej

Spektakl teatralny pn. "Bukiet Talentów"

31-08-2020

Stokrotka, Kaktus oraz Róża to bohaterowie wczorajszego przedstawienia jakie odbyło się w Legnickim Polu. Spektakl w wykonaniu teatru Kultureska pod tytułem "Bukiet talentów". Była to opowieść o łące, która jest domem naszych kwiecistych bohaterów, jednak jest sukcesywnie zanieczyszczana przez ludzi. Kwiaty postanawiają użyć swoich talentów, aby wpłynąć na postawy ludzi i nauczyć ich dbania o przyrodę. Segregacja odpadów, oszczędzanie prądu to eko zagadnienia, które w artystyczny sposób były przedstawione najmłodszym w trakcie spektaklu. Po zakończeniu spektaklu, na przybyłych gości czekały jeszcze dodatkowe atrakcje. Stowarzyszenie...

Czytaj więcej

Wycieczka - Młyn Zawadka

27-08-2020

W dniu 26 sierpnia ponad trzydzieścioro dzieci z naszej gminy odwiedziło Młyn Zawadka. Jest to jedno z nielicznych i ciekawych miejsc, gdzie aktywny wypoczynek na łonie przyrody można połączyć ze wspaniałą zabawą w pięknym wiejskim klimacie. Ciekawostką dla dzieci było zwiedzanie z przewodniczką starego Młyna, gdzie Pani Ania opowiadała z pasją młyńskie historie oraz przybliżyła dzieciom gatunki zbóż na naszych polskich polach.  Pod okiem doświadczonych instruktorów, dzieci podzielone na II grupy, rywalizowały w dyscyplinach sportowo – zręcznościowych takich jak: rzut podkową...

Czytaj więcej

Ruszają zapisy na sekcję łuczniczą

27-08-2020

Szczegóły oraz zapisy w biurze GOKiS, tel. 76 8582827  Pierwsze zajęcia września na Campingu w Legnickim Polu, ul. H. Brodatego 7 (w przypadku niepogody w Piwnicy Benedyktyńskiej, ul. Benedyktynów 7).

Czytaj więcej

Informacja o dniu wolnym

26-08-2020

Szanowni Państwo informujemy, że dnia 28.08.2020 r. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Legnickim Polu będzie nieczynny.

Czytaj więcej

Narodowe czytanie "Balladyny"

26-08-2020

"Narodowe Czytanie" to społeczna akcja propagująca znajomość literatury narodowej, która została zapoczątkowana w 2012 roku. Co roku w ramach tej akcji czytane są publicznie i w środkach masowego przekazu fragmenty wybranych dzieł literackich. Do tej pory czytane były między innymi : "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza, "Lalka" Bolesława Prusa, "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza czy "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. W tym roku wybór padł na dzieło Juliusza Słowackiego "Balladynę". Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Legnickim Polu pragnie zaprosić wszystkich zainteresowanych i kochających literaturę do...

Czytaj więcej
Joomla templates by Joomlashine // edycja i dostosowanie h.d houekdesign