UWAGA! Ten serwis używa cookies (ciasteczek).

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację stosowania plików cookie. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka cookies

Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.

Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Legnickim Polu z siedzibą pod adresem Pl. Henryka Pobożnego 6, 59-241 Legnickie Pole.

Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

a)      dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;

b)      tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;

c)       utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;

W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne”  (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:

a)      „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;

b)      pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;

c)       „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;

d)      „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;

e)      „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
Więcej informacji na temat plików cookies dostępnych jest pod adresem http://wszystkoociasteczkach.pl/ lub w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.

 

Powyższy tekst powstał na bazie wzoru polityki cookies ze strony http://wszystkoociasteczkach.pl/. Chroniony jest prawem autorskim, które przysługują IAB Polska.

Długo wyczekiwana i uroczysta wizyta już za nami.
Wczoraj, 08.10.2020 r., nasza gmina miała niezwykłą przyjemność i zaszczyt gościć Ambasadora Mongolii, Ekscelencję Dorj Barkhasa wraz z Małżonką. Delegacja przybyła na zaproszenie Wójta Gminy Legnickie Pole Rafała Plezi, by uroczyście otworzyć nowopowstałą Sekcję Mongolską, która działać będzie przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu. Była to także doskonała okazja do rozmów o bieżącej i przyszłej współpracy i planach, mających na celu jeszcze lepsze poznanie wzajemnych kultur, historii i obyczajów. Podczas wizyty Goście zwiedzili, pod przewodnictwem Pani Iwony Sułkowskiej, Bazylikę Mniejszą oraz Muzeum Bitwy Legnickiej, a także wybrali się na Legnickie Pola, by wspólnie poszukać śladów historycznej bitwy. Co ciekawe, Ekscelencji udało się odnaleźć starą monetę niemiecką, którą pozostawił do analizy miejscowym historykom i znawcom tematu. 
W godzinach popołudniowych, w Sali Bankietowej, odbyła się uroczystość otwarcia Sekcji Mongolskiej, w której udział wzięli: Ambasador Mongolii Ekscelencja Dorj Barkhas wraz z małżonką Tumurbaatar Enkhbayar, Wójt Gminy Legnickie Pole Rafał Plezia, Sekretarz Gminy Legnickie Pole Mariola Kądziela, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Legnickim Polu Małgorzata Kubik, Dyrektor Muzeum Miedzi w Legnicy Marcin Makuch, kustosz muzeum Bitwy Legnickiej Iwona Sułkowska, Wiceprezes oddziału PTTK w Legnicy Marek Rabski, przedstawiciele stowarzyszeń i grup rekonstrukcyjnych: Marszałek Konwentu Kapituły Rycerstwa Polskiego Namiestnik Śląska Herbu Brodzic Marek Mojecki, Kanclerz Wiecu Rycerstwa Śląskiego Dariusz Dembiński Herbu RAWA, Prezes Rycerstwa Joannitów Strzegomskich Wiesław Kisielewski, Zarząd Stowarzyszenia Historyczno – Eksploracyjnego Księstwa Legnickiego, Przedstawiciele Stowarzyszenia komandorii Chwarszczany Magdalena i Bartosz Błądek oraz Radni i Sołtysi Gminy Legnickie Pole.
Ważnym punktem wydarzenia było podpisanie Listu Intencyjnego przez Wójta Gminy Legnickie Pole Rafała Plezię oraz Ekscelencję Dorj Barkhasa. Podpisując dokument obie strony zobowiązały się m.in. do wzajemnej współpracy w zakresie przybliżania mieszkańcom Polski kultury mongolskiej oraz mieszkańcom Mongolii kultury polskiej, wymiany informacji i kontaktów w zakresie historii z okresu XIII w, prowadzenia Sekcji Mongolskiej przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Legnickim Polu, a także wymiany informacji o możliwych relacjach gospodarczych pomiędzy podmiotami biznesowymi. 
Uczestnicy spotkania mieli także okazję do wysłuchania prelekcji dr Agaty Bareja Starzyńskiej, pt. „Mongołowie: z Azji do Europy, XII-VVI w.”, pełnej ciekawostek i faktów, historycznych i współczesnych, dotyczących Mongolii. Podczas uroczystości Wójt Rafał Plezia wraz z wiceprezesem oddziału PTTK w Legnicy, Markiem Rabskim, wręczył również odznaki krajoznawcze „Popularne Legnickie Pole”. Odznaczenie, ustanowiona przez Oddział PTTK w Legnicy przy współpracy z Urzędem Gminy Legnickie Pole, posiada pięć stopni i jest przyznawane za odwiedzenie odpowiedniej liczby obiektów turystycznych oraz wydarzeń w naszej gminie. 
Dziękujemy wszystkim za przybycie na uroczystość i serdecznie zapraszamy do zapisów do Sekcji Mongolskiej.


Joomla templates by Joomlashine // edycja i dostosowanie h.d houekdesign