UWAGA! Ten serwis używa cookies (ciasteczek).

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację stosowania plików cookie. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka cookies

Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.

Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Legnickim Polu z siedzibą pod adresem Pl. Henryka Pobożnego 6, 59-241 Legnickie Pole.

Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

a)      dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;

b)      tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;

c)       utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;

W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne”  (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:

a)      „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;

b)      pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;

c)       „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;

d)      „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;

e)      „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
Więcej informacji na temat plików cookies dostępnych jest pod adresem http://wszystkoociasteczkach.pl/ lub w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.

 

Powyższy tekst powstał na bazie wzoru polityki cookies ze strony http://wszystkoociasteczkach.pl/. Chroniony jest prawem autorskim, które przysługują IAB Polska.


„Wieńce ośpiewane…” – w tym roku gospodarzem święta plonów w naszej gminie było sołectwo Księginice. To tam w sobotę, 10 września, odbyło się podziękowanie za tegoroczne plony i prośba o dostatek na kolejny rok. 
Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się mszą św. w Bazylice Mniejszej w Legnickim Polu, która odprawiona została przez ks. Roberta Bielawskiego oraz ks. Mariusza Habiniaka, po niej, wspólnie z orkiestrą dętą, pod przewodnictwem Krzysztofa Grygiela, władze gminy, przedstawiciele sołectw oraz zaproszeni goście, barwnym korowodem przemieścili się na boisko sportowe w Księginicach. 
Tam, Wójt Gminy Legnickie Pole, Rafał Plezia, podziękował rolnikom za trud włożony w żniwa, a mieszkańcom sołectw za udział i zaangażowanie w uroczystość. 
Starostami tegorocznych dożynek byli Anna i Marek Kuryło, którzy przekazali na ręce gospodarza gminy chleb upieczony z tegorocznych ziaren. Po części oficjalnej i obrzędzie dożynkowym, jak tradycja nakazuje, wspólnie częstowali nim uczestników imprezy.
Boisko sportowe w Księginicach nigdy jeszcze nie było tak pełne koloru i gości. Kolejny już raz gminne sołectwa udowodniły, że ich społeczność to ludzie z pasją i zaangażowaniem, a do tego niezwykle zdolni. W tym roku sołectwa stawiły czoła w trzech kategoriach konkursowych, w których do wygrania były nagrody pieniężne, w kwocie:
[🥇] 1500 zł,
[🥈] 1300 zł,
[🥉] 1200 zł,
oraz wyróżnienia za udział w wysokości 500 zł.
[✅] Wśród ośmiu pięknych wieńców dożynkowych, przygotowanych przez sołectwa, najpiękniejszy, według komisji konkursowej, uwiło:
[🥇] Legnickie Pole,
[🥈] Raczkowa,
[🥉] Księginice.
[🏅] Wyróżnienia natomiast przypadły: Koskowicom, Mikołajowicom, Nowej Wsi Legnickiej, Strachowicom oraz Taczalinowi.
[✅] Najoryginalniejszy wóz dożynkowy przygotowały sołectwa:
[🥇] Strachowice,
[🥈] Taczalin,
[🥉] Legnickie Pole.
[🏅] Wyróżnienia powędrowały do: Raczkowej, Nowej Wsi Legnickiej, Mikołajowic, Księginic oraz Koskowic.
[✅] Najatrakcyjniejsze stanowisko dożynkowe stworzyły sołectwa:
[🥇] Nowa Wieś Legnicka,
[🥈] Ogonowice,
[🥉] Gniewomierz.
[🏅] Wyróżnienia otrzymały: Koskowice, Księginice, Legnickie Pole, Mikołajowice, Raczkowa oraz Strachowice.
Trzeba przyznać, że stanowiska przygotowane przez sołectwa kusiły kolorowym i pachnącym jadłem oraz przyjaznymi spojrzeniami. Ponadto, Koło Łowieckie „Cyranka” serwowało specjalnie przygotowanego na ten dzień dzika, był również żur z Wielkiego Kotła, a na deser można było skosztować soczystych malin od Pana Rafała Koźlak z Legsad Kościelec. Z całą pewnością każdy, kto odwiedził nas tego dnia, nie mógł wyjść głodny! 
Dożynki w Księginicach uświetniły występy zespołów folklorystycznych. Na scenie zobaczyć i posłuchać można było: Nowowianek, Kulinian oraz Poloneziaków. Nie zabrakło oczywiście atrakcji dla dzieci w postaci dmuchańców, zabaw z animatorami, czy kiermaszu z zabawkami. Prawdziwe emocje wzbudził konkurs dożynkowy, przygotowany specjalnie dla rolników - rzut snopkiem siana. Fundatorem nagród w tej konkurencji była Firma Agro-Efekt z Udanina, a podium prezentowało się następująco:
[🥇] Tomasz Jakubów,
[🥈] Jacek Niedbała,
[🥉] Wiesław Kopikowski.
Odbył się również slalom z kapustą, który wywołał wiele radości i wzbudził ogrom pozytywnych emocji. Tu podium wyglądało następująco:
[🥇] Grzegorz Urbanowicz,
[🥈] Kamil Tymków,
[🥉] Renata Semeniuk.
Wieczorem sceną zawładnęli artyści z Reggaeside, którzy zarazili swoją niesamowitą energią zgromadzoną w Księginicach publiczność. 
Gwiazdą wieczoru był Zespół Defis – król muzyki disco polo. Po ich występach, publiczność była w pełni rozgrzana i przygotowana na zabawę taneczną z DJ Romanem Bąk, która trwała do późnych godzin nocnych.
To był naprawdę piękny dzień.
Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tegorocznego święta plonów w naszej gminie. Bez Was to wydarzenie nie miałoby takie wymiaru. 


 

Joomla templates by Joomlashine // edycja i dostosowanie h.d houekdesign