UWAGA! Ten serwis używa cookies (ciasteczek).

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację stosowania plików cookie. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka cookies

Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.

Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Legnickim Polu z siedzibą pod adresem Pl. Henryka Pobożnego 6, 59-241 Legnickie Pole.

Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

a)      dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;

b)      tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;

c)       utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;

W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne”  (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:

a)      „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;

b)      pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;

c)       „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;

d)      „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;

e)      „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
Więcej informacji na temat plików cookies dostępnych jest pod adresem http://wszystkoociasteczkach.pl/ lub w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.

 

Powyższy tekst powstał na bazie wzoru polityki cookies ze strony http://wszystkoociasteczkach.pl/. Chroniony jest prawem autorskim, które przysługują IAB Polska.

Z okazji trwającego Tygodnia Bibliotek przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawostek o naszych placówkach. 
Może nie wiecie, że:
 - Biblioteka w Legnickim Polu, wraz z Filią Biblioteczną w Koskowicach, od ponad 70 lat działa i dba o czytelników, pilnując wydawniczych nowości, organizując imprezy i spotkania, będąc miejscem spotkań mieszkańców w każdym wieku.
- Początkowo Biblioteka w Legnickim Polu znajdowała się w budynku dawnego Urzędu Gminy przy ul. K. D. Asama, następnie została przeniesiona do budynku przedwojennej poczty przy ul. Piastowskiej, później do pomieszczeń Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. Benedyktynów. Na czas remontu biblioteka znów zmieniła miejsce, tym razem na pomieszczenia w budynku remizy OSP Legnickie Pole przy ul. Książąt Śląskich, by ostatecznie, w roku 2011, znaleźć siedzibę w wyremontowanym budynku przy Pl. Henryka Pobożnego.
 - Biblioteka w Koskowicach od początku swojego istnienia mieści się w budynku przedwojennej restauracji. Do 1990 r. zajmowała pomieszczenia na piętrze tego budynku, następnie została przeniesiona na parter, gdzie mieści się do dziś.
 - Różnie wyglądało miejsce biblioteki w naszej gminie na przestrzeni lat i zmian. Biblioteka była kiedyś gromadzka, następnie działała w strukturach Urzędu Gminy, a od 2000 r. jest częścią Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Legnickim Polu.
O czytelnicze potrzeby mieszkańców naszej gminy dbali: Irmina Szostak, Teofila Przesławska, Kazimierz Grondzio, Adela Zając, Zofia Matijczak (od 1985 r. ) oraz Jadwiga Bober (od 1990 r.).
- W roku 2019 znane i lubiane Panie Zosia i Jadzia udały się na zasłużoną emeryturę, ustępując miejsca nowym bibliotekarzom - Tomkowi i Magdzie, którzy aktualnie pełnią tę funkcję i dokładają starań, by nasze biblioteki były miejscami przyjaznymi, otwartymi i „na czasie”.
- Pierwsza książka zaksięgowana w Legnickim Polu to „Myśli o Polsce” A. Lampe, z kolei w Koskowicach - „Walka jest zwycięska” E. Osmańczyk.
- Przez cały czas działania przez biblioteki przewinęło się w sumie 56498 książek. Aktualnie obie placówki mają na swoich półkach łącznie 25690 publikacji, i obiecujemy, że to nie jest nasze ostatnie słowo!
- Przez ponad 70 lat funkcjonowania bibliotek odbyło się w nich mnóstwo imprez, wydarzeń i spotkań. Będzie nam miło, jeśli podzielicie się z nami wspomniani z tego czasu. A może w domowym archiwum posiadacie zdjęcia z dawnych lat?
Do zobaczenia w bibliotece!


 

Joomla templates by Joomlashine // edycja i dostosowanie h.d houekdesign